Zdrava šola 2023-2024

V šolskem letu 2023/2024 bo rdeča nit aktivnosti Lepa beseda lepe odnose najde. Rdeča nit je tako namenjena spodbujanju dobrih medsebojnih odnosov med učenci, učitelji, starši in vsemi, ki sodelujejo v vzgojno-izobraževalnem procesu, (s)pobudami za zmanjševanje vseh vrst nasilja in predvsem različnim dejavnostim, ki pripomorejo k dobremu duševnemu zdravju.

Teme bodo izbrane glede na aktualnost problematike na področju zdravja. Posebno pozornost bomo namenili ozaveščanju učencev o zdravi hrani, prehranjevalnih navadah, pomembnosti gibanja, preventivi v zdravstvu in zobozdravstvu, duševnemu zdravju, odnosu do živali in skrbi za okolje.

Izbrane vsebine programa bodo izvajali učitelji, ki imajo vsakodnevno pregled nad stanjem v zvezi z zdravjem in počutjem učencev na šoli. Projekt izvajamo v sodelovanju z NIJZ, povezani bomo z območno enoto Kranj.

Dejavnosti v okviru zdrave šole:

• ozaveščanje o zdravi prehrani – sadje in zelenjava (shema sadja),
  • minuta za zdravje in rekreativni odmor,
  • pohodi za učence razredne stopnje in učitelje,
  • športne igre učencev v PB,
  • pohod z babicami in dedki,
  • pohodi učiteljev in pilates za učitelje,
  • pobiranje odpadkov v okolici šole,
  • skrb za okolje – sodelovanje na natečajih,
  • ločevanje odpadkov,
  • čistilna akcija v sodelovanju s krajevno skupnostjo in taborniki,
  • preventivne zdravstvene in zobozdravstvene dejavnosti,
  • zbiralne in dobrodelne akcije.

Vodja projekta: Tadeja Begelj