Spoštovani starši in dragi učenci 8. in 9. razredov,

Pomembne informacije glede vpisa v srednje šole najdete na spletni strani naše šole s klikom na različne zavihke.

Aktualne informacije glede karierne orientacije in vpisa v srednje šole bomo za učence 8. in 9. razredov objavljali tudi preko ekip v MS Teams.

Starši devetošolcev boste podrobne informacije o vpisu na srednje šole prejeli na roditeljskem sestanku v mesecu februarju.

Za vprašanja, informacije glede vpisa na srednje šole se obrnite na šolsko svetovalno delavko Mojco Gašparić, telefon: +386 04 201 36 65, GSM 040 393 209 ali e-naslov: gasparic.mojca@guest.arnes.si.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Vabilo na 14. informativo – sejem izobraževanja in poklicev

Vabljeni na 14. informativo, ki bo 21. in 22. januarja 2022 v ŽIVO na gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Vstop je brezplačen.

Na sejmu se bodo predstavile srednje šole, šolski centrivišje strokovne šolevisoke šole, slovenske univerze, potekale bodo tudi predstavitve poklicev in štipendij

Novost prihajajoče Informative je program, ki bo potekal v hibridni obliki, v živo pred prisotno javnostjo in hkrati tudi online. V okviru programa bodo potekale naslednje predstavitve:

• Kam po končani osnovni in srednji šoli?
  • Naj izberem študij/poklic, ki mi je všeč ali študij, ki mi zagotavlja zaposlitev?
  • Kakšne so izobraževalne priložnosti v tujini, možnosti vpisa in delovnih praks.
  • Kako in kje iskati študentsko delo?
  • Karierno svetovanje.
  • Priložnosti za štipendije.

Program pripravljajo tudi domače in tuje univerze, ki želijo mladim predstaviti in približati svoje študijske programe. Več na www.informativa.si

14. Informativa je zaradi epidemioloških razmer prestavljena na leto 2023.