Šolski sklad

V letu 2009 smo na OŠ Matije Čopa Kranj ustanovili Šolski sklad. Sredstva iz sklada so namenjena:

• pomoči staršem pri plačilu šole v naravi,
  • pomoči staršem pri plačilu stroškov dni dejavnosti,
  • pomoči učencem z zdravstvenimi težavami,
  • nakupu nadstandardne opreme,
  • obogatitvi šolske knjižnice,
  • pomoči nadarjenim učencem (tekmovanja),
  • pomoči družinam v izrednih kriznih situacijah.

Sklad vodi upravni odbor, ki ima predsednika in šest članov, od katerih so štirje predstavniki staršev in trije predstavniki šole.

Želimo, da bi Šolski sklad zaživel med starši naših učencev in da bi bili ponosni na njegovo poslanstvo, ki ga opravlja. Dobrodelnost, srčna kultura in pripravljenost pomagati, naj bi bilo poslanstvo vsake šole.

Šolski sklad je na svoji prvi seji sklenil predlagati staršem, da z mesečnim nakazilom prispevajo v sklad simbolični prispevek 1 evro.

V letošnjem šolskem letu ste se starši odzvali v velikem številu.

Hvala za vsak prispevani evro!

Poleg tega Šolski sklad pridobiva sredstva tudi s pomočjo donacij, sponzorstva, dobrodelnih akcij, zapuščin in drugih virov.

Starši, ki potrebujete pomoč pri plačilu šole v naravi, dni dejavnosti (športni, naravoslovni dnevi) ipd., kontaktirajte socialno delavko Mojco Gašparić na telefon 04 201 36 65, e-naslov gasparic.mojca@guest.arnes.si ali pa se osebno oglasite v pisarni.