Karierna orientacija

Karierna orientacija se prične že zgodaj v osnovni šoli in je sestavni del vsebin nekaterih predmetov. Intenzivneje pa se začne v 8. in 9. razredu, ko učenci vse več razmišljajo o tem, na katero srednjo šolo se nameravajo vpisati. Namen karierne orientacije je, da učenci spoznajo lastne sposobnosti in interese, razmišljajo o svoji poklicni poti in se seznanijo z možnostmi izbire, pomembnimi informacijami ter veščinami iskanja takšnih informacij. V tem okviru jim nudimo možnost obiska srednjih šol, seznanitev z različnimi programi in poklici, prepoznavanje lastnih interesov in svetovanje o karierni poti.  Vodimo jih skozi proces odločanja in nazadnje izvedemo posredovanje prijav na izbrano srednjo šolo. Karierno orientacijo na šoli vodi socialna delavka Mojca Gašparić za devetošolce in Tamara Gorenc za osmošolce.