NPZ 2024_25

Informacije o NPZ za učence in starše

Nacionalnega preverjanja znanja se v šolskem letu 2024/2025 obvezno udeležijo učenci 3., 6. in 9. razredov. Učenci 3. razreda opravljajo nacionalno preverjanje znanja iz matematike in slovenščine. Učenci 6. in 9. razredov pa iz treh predmetov (6. razred: slovenščina, matematika in tuj jezik; 9. razred: slovenščina, matematika in 3. predmet po določilih ministra za šolstvo). Starši in učenci 6. in 9. razredov bodo na roditeljskih sestankih podrobneje seznanjeni z načinom poteka nacionalnih preizkusov znanja. Več o njem pa lahko že takoj izveste na naslednjih spletni strani: https://www.ric.si/nacionalno-preverjanje-znanja/splosne-informacije/.

TRETJI PREDMET

Devetošolce in njihove starše obveščamo, da bo 3. predmet, ki ga bodo devetošolci opravljali na nacionalnem preverjanju znanja za našo šolo TUJI JEZIK – ANGLEŠČINA.

TERMINSKI PLAN NPZ

Termini opravljanja preizkusov so letos prestavljeni na konec marca/začetek aprila:

• 24. marec 2025 – za 3., 6. in 9. razred
    Slovenščina