Naša mala knjižnica

Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture s kakovostnimi, raznolikimi, izvirnimi, inovativnimi in kompleksnimi knjigami. Ciljna publika projekta so učenci od prvega do devetega razreda osnovne šole.

V sklopu projekta učenci preberejo seznam knjig in skozi reševanje ustvarjalnika, lista z nalogami, obdelajo vsebino teh knjig.

Poleg ustvarjalnikov so del projekta še zanimive dejavnosti in nagradne naloge. Izmenjava literarnega junaka, pismo presenečenja, naj bralni kotiček, obisk presenečenja, knjižne razglednice, bralni vlakec, likovno-literarni natečaj, kviz NMK in virtualni obiski avtorjev, ilustratorjev.

Naša šola bo v šolskem letu 23/24 prvič vključena v projekt Naša mala knjižnica, z učenci od prvega do tretjega razreda.

Knjižničarska Tjaša Obal