Od telovadbe do športa – obisk potujoče razstave

Na naši šoli je bila od 5. 3. 2024 do 15. 3. 2024 na ogled gostujoča razstava Od telovadbe do športa – Šolska telovadba na Slovenskem skozi čas. Avtorica razstave je kustosinja pedagoginja Mateja Ribarič iz Slovenskega šolskega muzeja.

Za učence razredne in predmetne stopnje smo organizirali vodstvo po razstavi in posebno šolsko uro telovadbe po sokolskem sistemu iz leta 1932  “Zdrav duh v zdravem telesu”. Učenci so spoznali, kako je potekal pouk telovadbe nekoč in kako se je skozi zgodovino spreminjal.  Takrat so telovadbo imenovali tudi fizkultura, športna vzgoja, danes pa je šport. Na šolski uri “Zdrav duh v zdravem telesu” pa je gospod učenik pokazal vaje, ki so jih učenci morali izvesti. Ker so bili učenci pridni in upoštevali telovadni red, je gospod učenik sklenil, da se na koncu ure lahko igrajo igrico.

Vtisi učencev:

»Bilo mi je odlično. Počutila sem se kot v starih časih. Igra Miška in muca je bila odlična.«

Alea

»Bilo mi je zelo, zelo lepo in všeč.«

Elena

»Meni je bilo zelo všeč, ker smo se na koncu igrali miške in mačke.«

Kaja

»Meni je bilo zelo lepo.«

Lara