Otroci za otroke v bolnišnici – dobrodelni dogodek

Učenke prostovoljke OŠ Matije Čopa Kranj so podale čudovit predlog za dobrodelno akcijo, ki smo ga poimenovali »Otroci za otroke v bolnišnici«.

V okviru dobrodelne akcije smo k sodelovanju povabili učence in učiteljice od 3. do 5. razreda. Učenci so za otroke v bolnišnici narisali risbe in jim namenili prijateljske misli kot npr. »Živjo, mislim nate in ti pošiljam velik objem«.

Pobude so se na Pediatrični kliniki razveselili in nas povabili na sprejem in osebno predajo risb.

V sredo, 30. 11. 2022, smo se odpravili v Ljubljano. Sprejeli so nas na Kliničnem centru Ljubljana, kjer so prostovoljke povedala, kako so razvile idejo za dobrodelno akcijo, kaj si želijo v bodoče ter predale risbe.

Lepo je bilo opazovati zagnanost učenk prostovoljk, njihovo mladostno energijo, sočutje in človečnost.

Hvala vsem, ki ste sodelovali!