UŽIVAJMO V ZDRAVJU

Projekt – 2016/17

UVZ_logo_zelen_hor

OŠ Matije Čopa Kranj je v šolskem letu 2016/17 vključena v celostni inovativni model za zagotavljanje zdravega življenjskega sloga, s poudarkom na prehranjevanju, gibanju, preprečevanju in obravnavi debelosti pri otrocih, mladostnikih ter odraslih in zmanjševanju neenakosti v zdravju s finančno podporo Norveškega finančnega mehanizma.

EGP_in_NOR_novi

Cilj projekta je zmanjševanje ali preprečevanje bolezni, povezanih z življenjskim slogom, poudarek na prehranjevanju in redni telesni dejavnosti.

Projekt kot eno izmed največjih dodanih vrednosti za soočanje s problemom porasta debelosti, izpostavlja pomen medsektorskega sodelovanja preko vzpostavitve lokalnih preventivnih timov (šolstvo, primarno zdravstvo in lokalno skupnostjo).

Več o projektu si lahko preberete na spletni povezavi: http://www.uzivajmovzdravju.si

Predvidene aktivnosti v okviru projekta na naši šoli:

• Spodbujanje otrok k zdravemu načinu prehranjevanja
  • Povečanje deleža živil slovenskih proizvajalcev in lokalnih pridelovalcev pri naročanju živil
  • Komisija za prehrano in promocija zdrave hrane
  • Kuharski krožek za učence od 4.-6.razreda
  • Načrtovanje zdrave prehrane in zdravega načina življenja v okviru družine
  • Gibalni odmor in minuta za zdravje
  • Družim se, gibam se
  • Pohod (učenci, starši, stari starši, učitelji)
  • Ureditev zunanjih površin šole
  • Dejavnosti ob Tednu mobilnosti od 16. – 22. septembra – Rezultati športnovzgojnega kartona:
    • Starši bodo po podpisu soglasja prejeli kodo s katero bodo dostopali do analize rezultatov svojega otroka (grafični prikazi in odstopanja od povprečja).
    • Na govorilnih urah se bodo lahko še dodatno posvetovali s športnim pedagogom.

O začetku posameznih dejavnosti boste dodatno obveščeni.

ŽELIMO SI, DA BI SKUPAJ UŽIVALI V ZDRAVJU!

Projektna skupina

U T R I N K I