Karierna-orientacija_1.roditeljski-sestanek_14. 9. 2021

Karierna orientacija se prične že zgodaj v osnovni šoli in je sestavni del vsebin nekaterih predmetov. Intenzivneje pa se začne v 8. in 9. razredu, ko učenci vse več razmišljajo o tem, na katero srednjo šolo se nameravajo vpisati. Namen karierne orientacije je, da učenci spoznajo lastne sposobnosti in interese, razmišljajo o svoji poklicni poti in se seznanijo z možnostmi izbire, pomembnimi informacijami ter veščinami iskanja takšnih informacij. V tem okviru jim nudimo možnost obiska srednjih šol, seznanitev z različnimi programi in poklici, prepoznavanje lastnih interesov in svetovanje o karierni poti.  Vodimo jih skozi proces odločanja in nazadnje izvedemo posredovanje prijav na izbrano srednjo šolo. Karierno orientacijo na šoli vodi socialna delavka Mojca Gašparić.