NARAVOSLOVNI DAN – VZGOJA ZA ZDRAVO ODRAŠČANJE

V torek, 7. marca 2023, bo za učence 9. razreda na šoli potekal naravoslovni dan z naslovom VZGOJA ZA ZDRAVO ODRAŠČANJE.

Učenci pridejo v šolo ob 8.20 in počakajo pred učilnico MAT-30 (9. a) in pred učilnico TJA-100 (9. b), kjer bodo začeli z delavnicami po razporedu, ki bo visel na vratih učilnic.

Obvezna oprema na dnevu dejavnosti je:

• peresnica

Delavnice bodo izvajali predavatelji Centra za krepitev zdravja. Dotaknili se bodo vsebin o nenadnih stanjih, spolnosti, duševnem zdravju, spanju in E-cigaretah, preko katerih bodo učence spodbudili k zdravemu odraščanju. Naučili se bodo tudi tehnik sproščanja, ki jim bodo v pomoč, kadar se bodo znašli v stresnih situacijah.

Pričakuje se, da učenci upoštevajo pravila hišnega reda in navodila spremljevalcev ter aktivno sodelujejo pri opravljanju nalog v okviru delavnic.

Z dnevom dejavnosti zaključimo ob 12.50.

Anita Kržan

Vir: https://www.zd-kranj.si/?subpageid=166