Obvestilo o stavki

Spoštovani starši!

V sredo, 9. 3. 2022, bo v Sloveniji potekala splošna stavka v vzgoji in izobraževanju. Z njo želimo zaposleni v vzgoji in izobraževanju izraziti nestrinjanje z neprimernim odnosom Vlade RS do področja vzgoje in izobraževanja ter neustreznim vrednotenjem dela, ki ga opravljajo zaposleni v šolstvu.

Ker smo zaposleni na naši šoli stavko izglasovali, bo tega dne naša šola zaprta. Zavedamo se, da bo to povzročilo največ nevšečnosti prav vam, cenjeni starši.  Zanje se vam vnaprej iskreno opravičujemo, a vas obenem prosimo za razumevanje in podporo našemu prizadevanju, da bi si za dobro naših otrok preprečili dolgotrajno skrajno negativne posledice neprimernega odnosa Vlade RS do področja vzgoje in izobraževanja ter zaposlenih v njem. V kolikor svojemu otroku prve triade na ta dan nikakor ne morete zagotoviti varstva, se obrnite na našo svetovalno službo.

Hvala za razumevanje.

Stavkovni odbor SVIZ OŠ Matije Čopa