3. lokalni posvet projekta Izzivi medkulturnega sobivanja

Na naši šoli je 16. 4. 2019 v okviru projekta Izzivi medkulturnega sobivanja potekal že 3. lokalni posvet za strokovne delavce na temo vključevanja priseljencev v šolo in lokalno okolje. K nam so prišli gostje in predavatelji, ki se že več let ukvarjajo z učenci priseljenci in njihovimi starši ter iščejo metode, kako se jim približati, razumeti njihove potrebe in jih vključiti v novo okolje in šolski sistem. Osrednje teme posveta so bile učenje slovenščine kot drugega jezika v okviru šole ali s pomočjo drugih organizacij, individualizacija in prilagajanje pouka ter ocenjevanja za učence priseljence, ki so šele prvo ali drugo leto v naši državi. Govorili smo še o pomenu medkulturnega spoštovanja in sprejemanja različnosti. Za popestritev dogajanja so nastopili so tudi naši učenci s posebnim, medkulturno obarvanim programom.

Tjaša Mislej
multiplikatorka projekta Izzivi medkulturnega sobivanja